Drive de adds rolex uk new Cartier series, new moon phase rolex replica watches equipped with Cartire 1904-LU MC refining workshop movement, 6 position with fake omega moon phase display and the complex function of accurate reproduction of the fake hublot watches new moon, moon, moon and moon cycle replacement time.
USSR Championships @ Lift Up: Search Results

Site Sponsors

The Lift Up project is brought to you by chidlovski.com.

Olympic Legends @ Lift Up

K. Kakhiashvilis, Greece

Lift Up Site Search

Home ›› All-Time Best ›› Top Tournaments ›› USSR Championships ››

USSR Championships

USSR Championships

1986 Championship
Official Part of the IX SPARTAKIADE of the USSR
9/6/1986 - 9/13/1986
Host: Moscow, Russia Arena: Izmailovo Sports Hall
Number of Athletes: 160
Main Referee:  Secretary:

GOLD MEDALS

Weight Class Name Total (kg)
52 Flyweight Bronislav RYZHIK, Dynamo  Simferopol 247.5
52 Flyweight Hafiz SULEYMANOV,   Uzbekistan 235
52 Flyweight Hafiz SULEYMANOV,   Uzbekistan 235
52 Flyweight Bronislav RYZHIK, Dynamo  Simferopol 247.5
56 Bantamweight Victor SOKOLOVSKY,   Russia 257.5
56 Bantamweight Oksen MIRZOYAN, Dynamo  Yerevan 282.5
56 Bantamweight Oksen MIRZOYAN, Dynamo  Yerevan 282.5
56 Bantamweight Victor SOKOLOVSKY,   Russia 257.5
60 Featherweight Valery LEONOV,   Russia 282.5
60 Featherweight Valery LEONOV,   Russia 282.5
60 Featherweight Mukhady SEDAEV, Dynamo  Grozny 302.5
60 Featherweight Mukhady SEDAEV, Dynamo  Grozny 302.5
67.5 Lightweight Vladimir ALYOSHKIN,   Ukraine 330
67.5 Lightweight Vladimir ALYOSHKIN,   Ukraine 330
67.5 Lightweight Vladimir GRACHEV, Army  Kalinin 330
67.5 Lightweight Vladimir GRACHEV, Army  Kalinin 330
75 Middleweight Sergey MARTYNENKO,   Ukraine 352.5
75 Middleweight Sergey MARTYNENKO,   Ukraine 352.5
75 Middleweight Vladimir KUZNETSOV, Army  Krasnodar 360
75 Middleweight Vladimir KUZNETSOV, Army  Krasnodar 360
82.5 Light Heavyweight Garnik KAZARYAN,   Armenia 375
82.5 Light Heavyweight Israil ARSAMAKOV, Dynamo  Grozny 390
82.5 Light Heavyweight Garnik KAZARYAN,   Armenia 375
82.5 Light Heavyweight Israil ARSAMAKOV, Dynamo  Grozny 390
90 Middle Heavyweight Victor SOLODOV, Trud  Kemerovo 407.5
90 Middle Heavyweight Victor SOLODOV, Trud  Kemerovo 407.5
90 Middle Heavyweight Anatoly KHRAPATY,   Kazakhstan 400
90 Middle Heavyweight Anatoly KHRAPATY,   Kazakhstan 400
100 Sub Heavyweight Boris SEREGIN,   Russia 410
100 Sub Heavyweight Alexander POPOV, Trud  Krasnoyarsk 415
100 Sub Heavyweight Alexander POPOV, Trud  Krasnoyarsk 415
100 Sub Heavyweight Boris SEREGIN,   Russia 410
110 Heavyweight Yury ZAKHAREVICH, Dynamo  Dimitrovgrad 427.5
110 Heavyweight Yury ZAKHAREVICH,   Russia 445
110 Heavyweight Yury ZAKHAREVICH, Dynamo  Dimitrovgrad 427.5
110 Heavyweight Yury ZAKHAREVICH,   Russia 445
110+ Super Heavyweight Yevgeny SYPKO,   Kazakhstan 430
110+ Super Heavyweight Alexander GUNYASHEV, Dynamo  Taganrog 430
110+ Super Heavyweight Alexander GUNYASHEV, Dynamo  Taganrog 430
110+ Super Heavyweight Yevgeny SYPKO,   Kazakhstan 430
 

Note: To view a complete list of the winners in the weight classes above,
please follow the link associated with the weight class.

Back to Search Tournaments

Top